2024 |
09/12 to 15/12 | 13º Memorial Antonio Luzio Vaz |
09/12 to 15/12 | Pszczyna Cup 2024 |
09/12 to 15/12 | Rafa Nadal Academy Tennis Europe U14 |
02/12 to 08/12 | Gothenburg Open |
02/12 to 08/12 | Kottingbrunn Open 2024 |
02/12 to 08/12 | Malta - Marsa Sports Club Tennis Europe U12 |
02/12 to 08/12 | TE 14 Norwegian Open |
25/11 to 01/12 | Norrköping Elite Hotels Junior Open |
25/11 to 01/12 | TE U16 G3 Herodotou Tennis Academy |
18/11 to 24/11 | GANIMEDES U14 |
18/11 to 24/11 | JC Ferrero Tennis Europe U16 |
18/11 to 24/11 | Liberec Indoor Cup 2024 |
18/11 to 24/11 | TE 14 Stavanger |
11/11 to 17/11 | Carlos Moya 12 & Under Festival |
11/11 to 17/11 | Catalonia Open - Ara Lleida |
11/11 to 17/11 | JC Ferrero Tennis Europe U14 |
11/11 to 17/11 | Rafina Junior |
11/11 to 17/11 | TE U14 G3 Max Tennis School |
05/11 to 10/11 | Junior International Nottingham |
04/11 to 10/11 | BATD #3 Odrimont U12 |
04/11 to 10/11 | Kozerki Cup |
04/11 to 10/11 | Lexus Junior International Liverpool |
04/11 to 10/11 | Lyttos Beach U12 |
04/11 to 10/11 | TBC |
04/11 to 10/11 | TE 14 Bergen |
04/11 to 10/11 | TE U14 Eleon Tennis Club G3 |
28/10 to 03/11 | Aizkraukle 6 |
28/10 to 03/11 | NANA Golden Beach U12 |
28/10 to 03/11 | Open Benjamins Gradignan |
28/10 to 03/11 | SERRES CUP 2024 |
28/10 to 03/11 | Siroki Brijeg Open 14&U |
28/10 to 03/11 | TBC |
28/10 to 03/11 | TE 14 IRELAND 5 |
28/10 to 03/11 | TE JR 14 Plan2 Heerenveen 2024 |
28/10 to 03/11 | TE U12 Larnaca Tennis Club |
28/10 to 03/11 | XV Vilas Tennis Academy Trophy U16 |
23/10 to 26/10 | 2024 Tennis Europe Junior Masters |
21/10 to 27/10 | 16º Torneo Internacional Cadete de Sanxenxo |
21/10 to 27/10 | Aizkraukle 5 |
21/10 to 27/10 | Alexandroupolis Junior Cup |
21/10 to 27/10 | TE Junior under 12 2024 (Amstelveen) |
21/10 to 27/10 | TE U14 Famagusta Tennis Club |
21/10 to 27/10 | XI Vilas Academy Trophy U14 |
14/10 to 20/10 | Adazi Open |
14/10 to 20/10 | ARTA CUP |
14/10 to 20/10 | Gran Canaria Yellow Bowl |
14/10 to 20/10 | Split Open |
14/10 to 20/10 | TE U16 Field Club G2 |
07/10 to 13/10 | Bad Waltersdorf Junior Trophy 2024 - indoors |
07/10 to 13/10 | Igoumenitsa |
07/10 to 13/10 | II Memorial "Liberto Hernández" |
07/10 to 13/10 | Levski Sofia Cup U12 |
07/10 to 13/10 | TE U16 Eleon Tennis Club G3 |
07/10 to 13/10 | VIII Trophy Ajuntament de Calvià |
07/10 to 13/10 | WinTennis – TennisArena TE U14 Junior Open |
30/09 to 06/10 | Autumn Cup 3 |
30/09 to 06/10 | HACI ESMER AVCI CUP |
30/09 to 06/10 | Kids Istarska rivijera |
30/09 to 06/10 | TEC CUP |
30/09 to 06/10 | TEJT 2 U16 " The 2nd Alibaba Cup U16 2024" |
30/09 to 06/10 | Top 10-12 Bressuire |
23/09 to 29/09 | 23rd Realsport Open 16 |
23/09 to 29/09 | Autumn Cup 2 |
23/09 to 29/09 | Buzau Tennis Open |
23/09 to 29/09 | Internacionales de Marbella SUB14 "Memorial Ignacio Saracho" |
23/09 to 29/09 | Kids Istarska rivijera |
23/09 to 29/09 | Prista Cup Ruse U16 |
17/09 to 22/09 | Corinth Canal Tennis Cup |
16/09 to 22/09 | 37. Maistra Cup |
16/09 to 22/09 | 3º Laietà Barcelona Cup U16 |
16/09 to 22/09 | Autumn Cup 1 |
16/09 to 22/09 | Beloura Junior Open |
16/09 to 22/09 | II Pontevedra Internacional Junior U14 |
16/09 to 22/09 | Krško Open 2024 |
16/09 to 22/09 | SG Junior Cup |
16/09 to 22/09 | Shkodra Open |
16/09 to 22/09 | Skopje Open 2024 u 14 |
16/09 to 22/09 | Tallink OPen U12 |
16/09 to 22/09 | TE 14 IRELAND 7 |
16/09 to 22/09 | TE U14 Herodotou Tennis Academy G2 |
16/09 to 22/09 | TE U16 15-40 |
16/09 to 22/09 | TEJT 1 U12" 1st Mladost Kosice Cup U12 2024" |
16/09 to 22/09 | TEJT 1 U16 " 1st Alibaba Cup U16 2024" |
16/09 to 21/09 | HTV International U12 & U14 |
09/09 to 15/09 | 2024 European Junior Championships 14 (Closed Event) |
09/09 to 15/09 | Albania Open |
09/09 to 15/09 | Ciudad de A Coruña |
09/09 to 15/09 | Dunakeszi Cup |
09/09 to 15/09 | ILIOUPOLI CUP |
09/09 to 15/09 | SG Junior Cup |
09/09 to 15/09 | SISTELMAR JUNIOR CUP |
09/09 to 15/09 | TE 14 IRELAND 6 |
09/09 to 15/09 | TE Copenhagen 2024 |
09/09 to 15/09 | TE Holte 2024 |
09/09 to 15/09 | TEJT 2 U14 " Alibaba Open U14 2024" |
09/09 to 15/09 | TORNEO U12 - BARI |
09/09 to 15/09 | TORNEO U16 - PALERMO |
09/09 to 15/09 | U-16 Tallinn Open |
02/09 to 08/09 | 14.Intesa Sanpaolo Bank Junior Slovenia Open-International Junior Tennis Championships Under 14 |
02/09 to 08/09 | 25.Memorijal Ljubisa Miladinovic Doboj |
02/09 to 08/09 | ERGAN CUP |
02/09 to 08/09 | Iasi Tennis Trophy |
02/09 to 08/09 | Jablonec Cup 2024 |
02/09 to 08/09 | JOSÉ VILELA CUP |
02/09 to 08/09 | National Sport Park Open |
02/09 to 08/09 | Passau Open |
02/09 to 08/09 | Plovdiv Cup U14 |
02/09 to 08/09 | SG Junior Cup |
02/09 to 08/09 | Sori Cup |
02/09 to 08/09 | TE Sotheby’s Athens |
02/09 to 08/09 | TEJT 3 U14 " Pepas Cup U14 2024" |
02/09 to 08/09 | Tennis Europe Junior Tour |
02/09 to 08/09 | Zadar Open |
26/08 to 01/09 | Bohdan Tomaszewski Cup |
26/08 to 01/09 | Chalkida Cup 2024 |
26/08 to 01/09 | Cinia Next Gen Tour 14 |
26/08 to 01/09 | Cujic International Junior Trophy |
26/08 to 01/09 | HAI Cup |
26/08 to 01/09 | Internacionales de Andalucía de Tenis Sub12 |
26/08 to 01/09 | Juan Fuster Zaragoza |
26/08 to 01/09 | Krakow Cup 2024 |
26/08 to 01/09 | Lanaco Banja Luka Open 14&U |
26/08 to 01/09 | Leo Cup |
26/08 to 01/09 | MTP Open 2024 U12 |
26/08 to 01/09 | TBC |
26/08 to 01/09 | TEJT 3 U14" Banska Bystrica Cup U14 2024" |
20/08 to 25/08 | Koblenz Junior Open |
19/08 to 25/08 | David Ferrer Tennis Europe Junior Tour |
19/08 to 25/08 | Haskovo Cup U16 |
19/08 to 25/08 | Liepaja International |
19/08 to 25/08 | OPEN RCT Barcelona 1899-Sarajevo 2024 |
19/08 to 25/08 | Peja Open |
19/08 to 25/08 | Regata Junior Trophy |
19/08 to 25/08 | SUEZ CUP Tennis Europe 2024 |
19/08 to 25/08 | TE 14 Northern Vision |
19/08 to 25/08 | TE U12 15-40 |
19/08 to 25/08 | TEJT2U12" City of Spisska Nova Ves Cup U12 2024" |
19/08 to 25/08 | Uccle Trophy |
19/08 to 25/08 | Vilen Margaryan Memorial Cup |
19/08 to 24/08 | ATA Junior Trophy Klosters |
12/08 to 18/08 | Antonio Hernández Cup U14 |
12/08 to 18/08 | Argayon Cup |
12/08 to 18/08 | Brasov Cup |
12/08 to 18/08 | Echter Italiener Cup |
12/08 to 18/08 | EMINENT PODGORICA U12 |
12/08 to 18/08 | GoAcademy U16 |
12/08 to 18/08 | Hrach Israelyan Memorial Cup |
12/08 to 18/08 | INKOPROM CUP 2024. |
12/08 to 18/08 | Levski Cup U14 |
12/08 to 18/08 | POLYKASTRO CUP |
12/08 to 18/08 | UH Cup 2024 |
12/08 to 17/08 | Baublies Jugend Cup RR |
06/08 to 11/08 | #zukunftstiften junior open 2024 powered by vion & WTV |
06/08 to 11/08 | CorpoSana U14 Tennis Open |
06/08 to 10/08 | International Championships of Baden |
05/08 to 11/08 | BATD Cup #2 Primerose |
05/08 to 11/08 | CEVANSİR CUP |
05/08 to 11/08 | Haskovo Cup U14 |
05/08 to 11/08 | KOUFALIA CUP 2024 |
05/08 to 11/08 | Lexus Junior International Aldershot |
05/08 to 11/08 | Mogyorod Open |
05/08 to 11/08 | Mosel Cup U14 by IMMO Capital Group |
05/08 to 11/08 | PODGORICA RIO VERDE U12 |
05/08 to 11/08 | Regata Junior Trophy |
05/08 to 11/08 | Siauliai Tennis Academy Cup 12U |
05/08 to 11/08 | Tennis Europe Trohpy Zams |
29/07 to 04/08 | 3. TE Krems 2024 |
29/07 to 04/08 | BATD Cup #1 La Cure U12 |
29/07 to 04/08 | Đakovo Open 2024 |
29/07 to 04/08 | Emilio Sánchez Academy Kids Cup U12 |
29/07 to 04/08 | EMINENT OPEN 2024 |
29/07 to 04/08 | Internationale Deutsche Tennismeisterschaften U14 |
29/07 to 04/08 | Junior Bavarian Open |
29/07 to 04/08 | KILKIS CUP |
29/07 to 04/08 | MISIN MEMORIJAL 2024 |
29/07 to 04/08 | Mosel Cup U12 by IMMO Capital Group |
29/07 to 04/08 | MSD Cup |
29/07 to 04/08 | Neotel Open 2024 U 16 |
29/07 to 04/08 | Olimpijski Cup 2024 |
29/07 to 04/08 | Pisek Open 2024 |
29/07 to 04/08 | Platform for Champions Bern U12 |
29/07 to 04/08 | Regata Junior Trophy |
29/07 to 04/08 | TORNEO U14 - VELLETRI |
29/07 to 04/08 | Vilnius Tennis Academy Summer Cups 2024 |
23/07 to 27/07 | Lexus Junior International Dukes Meadow |
22/07 to 28/07 | ATZ Linz Open 2024 |
22/07 to 28/07 | EMINENT PODGORICA OPEN 2024 |
22/07 to 28/07 | Junior Vrancea Trophy |
22/07 to 28/07 | Lexus Junior International Bradfield |
22/07 to 28/07 | Müller Junior Cup |
22/07 to 28/07 | Tournoi Loire Vallée |
22/07 to 27/07 | STEINFORT TENNIS EUROPE JUNIOR OPEN U14 |
22/07 to 27/07 | TORNEO U14 - SASSUOLO |
17/07 to 21/07 | TEJT 3 U14 " Zilina Cup U14 2024" |
16/07 to 21/07 | Ancient Olympia |
16/07 to 21/07 | FOCUS TENNIS ACADEMY TE JR 14&U 2024 |
15/07 to 21/07 | Adriatic Cup |
15/07 to 21/07 | Austrian Youth Open Kufstein |
15/07 to 21/07 | CIKOV MEMORIJAL 2024 |
15/07 to 21/07 | MERIDIANA OPEN |
15/07 to 21/07 | Nikšić open |
15/07 to 21/07 | Peter Hagedorn International |
15/07 to 21/07 | Pleven Cup U16 |
15/07 to 21/07 | TC Mol European Open U14 |
15/07 to 21/07 | TE 14 Fredrikstad |
15/07 to 21/07 | TE U14 Pully |
15/07 to 21/07 | Tennis Europe U14 d'Annecy |
10/07 to 14/07 | TEJT 3 U16 " Empire Cup U16 2024" |
08/07 to 14/07 | Arges Cup |
08/07 to 14/07 | Bistrita Trophy |
08/07 to 14/07 | JUFA 2024 Europe Junior Tour |
08/07 to 14/07 | Krka Open U14 Otočec 2024 |
08/07 to 14/07 | Lechia Tennis Cup Gdansk 2024 |
08/07 to 14/07 | Open du Stade Français |
08/07 to 14/07 | PODGORICA RIO VERDE CUP 2024 |
08/07 to 14/07 | TORNEO U12 - FORLÌ |
08/07 to 13/07 | Dema Cup |
08/07 to 12/07 | TE 14 IRELAND 4 |
02/07 to 07/07 | TEJT 3 U16" PEUGEOT Pepas Cup U16 2024" |
01/07 to 07/07 | ANKARA CUP |
01/07 to 07/07 | AthleticoMed CUP U14 |
01/07 to 07/07 | Bludenz European Junior Open 2024 |
01/07 to 07/07 | International Championships of Romania |
01/07 to 07/07 | Krka Open U12 Otočec 2024 |
01/07 to 07/07 | LAMPO TROPHY |
01/07 to 07/07 | Marianske Lazne cup |
01/07 to 07/07 | MEMORIJAL DR.MLADEN STOJANOVIC 12&U 2024 |
01/07 to 07/07 | SANICARE Saarland Juniors Open |
01/07 to 07/07 | Tennis Space Academy Cup U16 |
01/07 to 06/07 | Amstelpark Tennis Academy Trophy |
01/07 to 06/07 | BATD Cup U16 Waterloo Tennis U16 |
01/07 to 06/07 | TORNEO U16 - BIELLA |
01/07 to 06/07 | XLV Trofeo "Apple Bowl" |
01/07 to 05/07 | 25th TE U14 Tallinn Open |
25/06 to 30/06 | Amjoy Cup 2024 Powered by Van den Udenhout |
25/06 to 30/06 | TEJT 3 U14" Zvolen Green Grass U14 2024" |
25/06 to 29/06 | Bärchencup 2024 |
24/06 to 30/06 | "Telavi Cup" 2024 |
24/06 to 30/06 | Cinia Next Gen Tour 12 |
24/06 to 30/06 | Gold's Gym Cup 2 |
24/06 to 30/06 | HITIT KUPASI |
24/06 to 30/06 | Marin Šuica Junior Open |
24/06 to 30/06 | NIS OPEN 2024 |
24/06 to 30/06 | Rakovnik Open 2024 |
24/06 to 30/06 | Tennis Space Academy Cup 2024 |
24/06 to 30/06 | TORNEO U16 - ROMA |
24/06 to 29/06 | TORNEO U12 - PORTO SAN GIORGIO |
24/06 to 28/06 | Lexus Junior International Edinburgh |
24/06 to 28/06 | TE 14 IRELAND 2 |
18/06 to 23/06 | Montreux International TE U14 by Nestle |
18/06 to 23/06 | Tennis Academy Burgenland Open powered by Wilson |
17/06 to 23/06 | Gold's Gym Cup 1 |
17/06 to 23/06 | Liepaja International |
17/06 to 23/06 | Mamaia IDU Juniors Championship |
17/06 to 23/06 | Montenegro cup 2024 |
17/06 to 23/06 | O pohar mesta Rakovnik |
17/06 to 23/06 | Ptolemaida Juniors |
17/06 to 23/06 | Siauliai Tennis Academy Cup 16U |
17/06 to 23/06 | SIO Cup |
17/06 to 23/06 | TEJT U12 Cap d'Agde |
17/06 to 23/06 | Tennis Europe - Les Petits Ducs |
17/06 to 23/06 | Terme Ptuj Open |
17/06 to 22/06 | TORNEO U12 - TRIESTE |
11/06 to 16/06 | TE Hillerød 2024 |
11/06 to 15/06 | Lexus Junior International Raynes Park (Formally Roehampton) |
11/06 to 15/06 | Lexus Junior International West Hants |
11/06 to 15/06 | SZCZAWNO ZDRÓJ CUP 2024 U14 |
10/06 to 16/06 | Aleksander Tsaturyan Memorial Cup |
10/06 to 16/06 | APPROACH TE 14 BORNE |
10/06 to 16/06 | Bohemia Cafex Cup |
10/06 to 16/06 | Celje Open 2024 |
10/06 to 16/06 | Crna Reka OPen 2024 U16 |
10/06 to 16/06 | Marsa Sports Club Tennis Europe U16 |
10/06 to 16/06 | MEMORIJAL GORAN TANOVIC 14&U 2024 |
10/06 to 16/06 | PORTIMÃO 2024 INTERNATIONAL TOURNAMENT U14 |
10/06 to 16/06 | Rena&Dato Cup |
10/06 to 16/06 | Riga Open by LTS |
10/06 to 16/06 | TENNIS POINT OPEN 2024 |
10/06 to 16/06 | TORNEO U14 - BRINDISI |
10/06 to 16/06 | TORNEO U16 - CREMA |
10/06 to 14/06 | Patra’s Juniors |
04/06 to 09/06 | TE Birkerød 2024 |
04/06 to 09/06 | Tecnifibre Cup |
04/06 to 09/06 | TEJT 1 U12" 1st Alibaba Cup U12 2024" |
03/06 to 09/06 | CACAK OPEN 2024 |
03/06 to 09/06 | Cinia Next Gen Tour 12 |
03/06 to 09/06 | Cinia Next Gen Tour 16 |
03/06 to 09/06 | Leila Meskhi Tennis academy Cup |
03/06 to 09/06 | POINTER Open 2023 U16 |
03/06 to 09/06 | Roza Prudnikova Memorial Cup |
03/06 to 09/06 | TE U12 G2 Nicosia Field Club |
03/06 to 09/06 | Team Montage International Championship |
03/06 to 09/06 | VILAMOURA INTERNATIONAL UNDER 14 |
03/06 to 08/06 | 57° TORNEO AVVENIRE |
03/06 to 08/06 | San Michel Tennis Europe U 16 |
03/06 to 07/06 | TORNEO U16 - MILANO |
27/05 to 02/06 | 25rd Euroregion Nisa Cup |
27/05 to 02/06 | Berlin INTERNATIONALS by Reha ONE |
27/05 to 02/06 | BITOLA Open 2024 U 14 |
27/05 to 02/06 | Estonian Junior Open |
27/05 to 02/06 | HAI Cup |
27/05 to 02/06 | Kaleva Open |
27/05 to 02/06 | TORNEO U14 - PESCARA |
27/05 to 02/06 | TORNEO U16 - TOLENTINO |
27/05 to 01/06 | Premium Trophy Campina by Tennishop |
27/05 to 01/06 | Svilengrad Cup U16 |
27/05 to 01/06 | VARITEX Lodz Cup 2024 |
22/05 to 26/05 | Alfa TI Cup |
21/05 to 26/05 | ETCETERA SZCZECIN CUP 2024 |
21/05 to 26/05 | Liberec Open 2024 |
20/05 to 26/05 | 14&U, 16&U Tennis Europe Tournaments Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
20/05 to 26/05 | 17.Luka Koper Junior Open Under 12-International Junior Tennis Championships Under 12 |
20/05 to 26/05 | Avenue Open U14 |
20/05 to 26/05 | CUDI CUP |
20/05 to 26/05 | Estonian Junior Open |
20/05 to 26/05 | TORNEO U14 - CORREGGIO |
20/05 to 25/05 | Silvester Cup |
20/05 to 25/05 | TE U14 Aphrodite Hills G3 |
15/05 to 19/05 | Mogyorod Open |
14/05 to 19/05 | Bergantov memorial |
14/05 to 19/05 | INTERNAZIONALI BNL D'ITALIA U16 |
14/05 to 18/05 | Zabrze Cup 2024 |
13/05 to 19/05 | 14&U, 16&U Tennis Europe Tournaments Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
13/05 to 19/05 | 19th Euroregion Nisa Cup |
13/05 to 19/05 | Airok Viljandi Open U16 |
13/05 to 19/05 | Amergy Open |
13/05 to 19/05 | ATC (ADANA TENNİS CUP) |
13/05 to 19/05 | Biotehnos Series Cup |
13/05 to 19/05 | Dr Oetker Junior Trophy |
13/05 to 19/05 | Estonian Junior Open U12 |
13/05 to 19/05 | Shkodra Open |
13/05 to 19/05 | Tsaghkadzor Spring Cup 2 |
13/05 to 18/05 | All In Open |
13/05 to 18/05 | MOSTAR OPEN 14&U 2024. |
07/05 to 12/05 | Plovdiv Cup U12 |
07/05 to 12/05 | TEJT 1 U14" The 31st ENSANA Piestany Cup U14 2024" |
07/05 to 11/05 | Advantage Cup 2024 |
07/05 to 11/05 | Daimon Cup |
06/05 to 12/05 | Tsaghkadzor Spring Cup |
29/04 to 05/05 | Most Open 2024 |
22/04 to 28/04 | IMG Future Stars |
25/03 to 31/03 | Omilos Protathliton Thessalonikis |
17/02 to 25/02 | SOUL CUP |
26/01 to 28/01 | Zone A G12 2024 Tennis Europe Winter Cups by Dunlop |
2023 |
20/11 to 26/11 | ITEC AKKO |
13/11 to 19/11 | TE 14 HAIFA |
19/08 to 26/08 | ATA Junior Trophy Klosters by Rado |
10/08 to 13/08 | Finals B12 2023 European Summer Cups by Dunlop |
10/08 to 13/08 | Finals G12 2023 European Summer Cups by Dunlop |
17/07 to 23/07 | 2023 European Junior Championships 16 /CLOSED EVENT |
03/07 to 09/07 | LAMPO TROPHY |
26/06 to 02/07 | HITIT CUP |
24/04 to 30/04 | IMG Future stars |
03/02 to 05/02 | Zone A B14 2023 Tennis Europe Winter Cups by Dunlop |
02/02 to 05/02 | Zone B B14 2023 Tennis Europe Winter Cups by Dunlop |
2022 |
14/11 to 20/11 | Platja d'Aro 365 |
26/09 to 02/10 | Bulgaria Cup 12 |
26/09 to 02/10 | Primera Copa Europea a Andorra sub 16 |
27/08 to 03/09 | ATA Junior Trophy Klosters by Rado |
15/08 to 21/08 | PORTUGAL U12 |
04/08 to 07/08 | Finals B12 2022 European Summer Cups by Dunlop |
04/08 to 07/08 | Finals G12 2022 European Summer Cups by Dunlop |
25/07 to 31/07 | Balashiha Open |
20/07 to 24/07 | Zone A B12 2022 European Summer Cups by Dunlop |
11/07 to 17/07 | TBC |
04/07 to 10/07 | Lampo Trophy |
04/07 to 10/07 | TBC |
25/06 to 02/07 | Marin Šuica Junior Open |
20/06 to 26/06 | Ukrainian Junior Open 2 |
13/06 to 19/06 | Ukrainian Junior Open 1 |
06/06 to 12/06 | Chernitskaya Memorial |
23/05 to 29/05 | NASHI DITY |
23/05 to 29/05 | Solnechnyy Cup U12 |
16/05 to 22/05 | Solnechnyy Cup |
09/05 to 15/05 | Kazan Cup 2022 |
09/05 to 15/05 | KINETIC CUP BY DUNLOP |
02/05 to 08/05 | BelGlobal Cup |
02/05 to 08/05 | Bulgaria Cup 9 |
18/04 to 24/04 | Ufa Cup |
28/03 to 02/04 | Spring Cup 2022 |
21/03 to 27/03 | Kremlin Cup Junior 2022 |
21/03 to 26/03 | Belkanton Cup |
14/03 to 20/03 | Kafelnikov CUP 1 |
14/03 to 19/03 | Minsk Star |
14/03 to 18/03 | Tarpishchev Cup |
07/03 to 13/03 | 21st Realsport Open 16 |
07/03 to 12/03 | ONE SGM Samovar Cup 2022 |
28/02 to 06/03 | Kungens Kanna & Drottningens Pris |
21/02 to 27/02 | Tennis Europe 16&U - Les Petits Ducs |
21/02 to 27/02 | Wato Tennis Open |
14/02 to 20/02 | OPEN SUPER 12 AURAY |
31/01 to 05/02 | Tennis Europe Bar-le-Duc GRAND EST U14 |
25/01 to 29/01 | Stavanger Open TE U 16 |
17/01 to 23/01 | Bergen Open TE U16 |
16/01 to 21/01 | Junior International Bolton |
10/01 to 16/01 | Kremlin Cup Junior 2022 |
10/01 to 14/01 | Quality Hotel Open |
04/01 to 08/01 | TE 14 Clarksons Platou - Norwegian Open |
2021 |
06/12 to 12/12 | Milten Cup By MONETA |
25/10 to 30/10 | Aizkraukle Open |
18/10 to 24/10 | Adazi Open |
30/08 to 05/09 | Bohdan Tomaszewski Cup |
30/08 to 04/09 | ATA Junior Trophy Klosters |
16/08 to 22/08 | Finesse Center Cup |
02/08 to 08/08 | Bavarian Junior Open |
02/08 to 08/08 | Young Champions Cup |
26/07 to 01/08 | Internationale Deutsche Tennis Meisterschaften U14 |
19/07 to 25/07 | 2021 European Junior Championships 16 & Under (closed event) |
05/07 to 11/07 | Bulgaria Cup 5 |
05/07 to 11/07 | Lampo Trophy |
28/06 to 04/07 | Clarkson Platou TE U16 |
28/06 to 04/07 | TDO Cup |
21/06 to 27/06 | Torneo U16 - Mestre |
20/06 to 24/06 | Pajulahti Cup |
14/06 to 20/06 | Liepaja International Tournament |
07/06 to 13/06 | Riga Open- Inspired by tennis |
07/06 to 13/06 | Torneo U14 - Palermo |
07/06 to 13/06 | Torneo U16 - Milano |
31/05 to 06/06 | Torneo U16 - Foligno |
24/05 to 30/05 | Clarkson Platou TE U14 |
24/05 to 30/05 | Torneo U14 - Correggio |
24/05 to 30/05 | Torneo U16 - Cuneo |
17/05 to 23/05 | 16&U Tennis Europe Tournament Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
10/05 to 16/05 | 16&U Tennis Europe Tournament Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
10/05 to 16/05 | PASSAGESPOIRS |
10/05 to 16/05 | Torneo U14 - Pavia |
05/05 to 09/05 | Hugo Ekker Tennis Academy Cup 2021 |
03/05 to 09/05 | 14&U Tennis Europe Tournament Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
03/05 to 09/05 | Most Open 2021 |
03/05 to 09/05 | Torneo U14 - Brindisi |
26/04 to 02/05 | 14&U Tennis Europe Tournament Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
26/04 to 02/05 | Neride cup 2021 |
26/04 to 02/05 | Torneo U12 - Maglie |
26/04 to 02/05 | ZLTC Brno Cup |
19/04 to 25/04 | TE - U14 Oslo Open |
19/04 to 25/04 | TEJT 2 U14" Trnava Cup U14 2021" |
19/04 to 25/04 | TOURNOI INTERNATIONAL DES JEUNES "TOP 10/12" |
19/04 to 25/04 | Wilson Cup 2021 |
05/04 to 11/04 | Equinocio 2021 |
05/04 to 11/04 | KVARNER OPEN |
05/04 to 11/04 | Narva Cup |
29/03 to 04/04 | Braga Open Under 12 - 2021 |
29/03 to 04/04 | Portugal Tennis Tour U16 - Penina Hotel |
23/03 to 28/03 | Pajulahti Cup |
22/03 to 27/03 | IRAKLIO O.A.A. |
15/03 to 21/03 | 26º AZORES/LAWN TENNIS CLUB TOURNAMENT 14 & UNDER 2021 |
15/03 to 21/03 | Premier Junior Cup TE U12 |
15/03 to 21/03 | TEJT 3 U14" Presov Cup U14 2021" |
15/03 to 20/03 | TE U16 Herodotou Tennis Academy G3 |
09/03 to 14/03 | 20th Realsport Open 16 |
08/03 to 14/03 | AZORES OPEN 12 & UNDER 2021 |
08/03 to 14/03 | TEJT 3 U16 " School Lobik U16 2021" |
01/03 to 07/03 | Cup der Nordverbände 2021 |
01/03 to 07/03 | TEJT 2 U14 " Slovan Open U14 2021" |
01/03 to 07/03 | Tennis Europe U14 Marcq-en-Baroeul |
01/03 to 05/03 | Bad Waltersdorf Indoors 2021 |
23/02 to 28/02 | Pajulahti Cup |
22/02 to 28/02 | FOCUS tennis academy open 2021 |
22/02 to 28/02 | INTERNATIONAL 15-16 ans Le Chambon-sur-Lignon |
15/02 to 21/02 | DIJON TENNIS EUROPE 16&U - PETITS DUCS |
15/02 to 21/02 | INTIME Junior Open (sponsored by Yonex) 2021 |
15/02 to 20/02 | Ramat Hasharon in Honor of Joyce Eisenberg |
15/02 to 19/02 | Golden Jerusalem Trophy |
08/02 to 13/02 | Ashkleon in Honor of Larry Greenspon |
08/02 to 13/02 | TENNIS EUROPE BAR-LE-DUC GRAND EST U14 |
08/02 to 12/02 | Jaffa in Honor of Joyce Eisenberg |
01/02 to 07/02 | Clarkson Platou Norwegian Open |
19/01 to 24/01 | 20th Realsport Open 14 |
19/01 to 23/01 | Junior International Bolton |
18/01 to 24/01 | Narva Cup |
18/01 to 24/01 | TE U16 Herodotou Tennis Academy |
11/01 to 17/01 | 21th Tennisline Cup 2021 |
11/01 to 17/01 | Siauliai U14 |
11/01 to 17/01 | Tennis Europe U14 Marcq-en-Baroeul |
2020 |
14/12 to 20/12 | Arkada Cup |
14/12 to 19/12 | TE U16 HERODOTOU TENNIS ACADEMY 2020 |
08/12 to 13/12 | Milten Cup By MONETA |
08/12 to 13/12 | Pajulahti Cup |
07/12 to 13/12 | 10º Memorial António Luzio Vaz |
07/12 to 13/12 | Arkada Cup |
07/12 to 13/12 | Norwegian Open TE U14 |
07/12 to 13/12 | TE U14 Larnaca Tennis Club 2020 |
30/11 to 06/12 | Arkada Cup |
30/11 to 06/12 | Balashikha Cup |
30/11 to 06/12 | Gothenburg Open |
30/11 to 06/12 | San Michel TE U 16 |
30/11 to 06/12 | TK Milten |
30/11 to 06/12 | TORNEO U12 - BARI |
23/11 to 29/11 | Norrköping Elite Hotels Junior Open |
23/11 to 29/11 | Tennis Europe 16 & under |
23/11 to 29/11 | TOURNOI LOIRE VALLEE BY FORMASAT |
23/11 to 29/11 | Vilnius tennis academy cup 2020 |
18/11 to 22/11 | Alfa TI Cup |
16/11 to 22/11 | Kim Clijsters Cup |
16/11 to 22/11 | Tennis Organisation Cup |
09/11 to 15/11 | GD Tennis Cup |
09/11 to 15/11 | Penza Cup |
09/11 to 15/11 | Tsaneio Junior Cup U12 G1 |
09/11 to 15/11 | Ugra Cup |
09/11 to 15/11 | Wirral Junior International |
09/11 to 13/11 | Ramat Hasharon in Honor of Joyce Eisenberg |
02/11 to 08/11 | Pajulahti Tournament |
02/11 to 08/11 | Siroki Brijeg Open 14&U |
02/11 to 08/11 | Vilas Tennis Academy Trophy |
02/11 to 06/11 | Ashkleon in Honor of Larry Greenspon |
26/10 to 01/11 | 13º Torneo Internacional Cadete de Sanxenxo - Fuente Livina |
26/10 to 01/11 | Herodotou Tennis Academy TE U12 G2 |
26/10 to 01/11 | OPENBENJAMINS GRADIGNAN-GIRONDE |
26/10 to 01/11 | PLAYAS DE SANTA PONSA TROPHY U12 |
26/10 to 01/11 | TeamBath Junior International |
26/10 to 01/11 | VII Guillermo Vilas Tennis Academy Trophy U14 |
19/10 to 25/10 | Bulgaria Cup 12 |
12/10 to 18/10 | 26º Azores/ Lawn Tennis Club Tournament 14 & Under |
12/10 to 18/10 | ADRIATIC CUP |
12/10 to 18/10 | Baku Cup 2 |
12/10 to 18/10 | Sochi Park Tennis Cup |
05/10 to 11/10 | Baku Cup 1 |
05/10 to 11/10 | TOURNOI INTERNATIONAL DES JEUNES TOP 10/12 |
05/10 to 11/10 | VILAS CUP U12 |
30/09 to 04/10 | ÖTV 2020 Oberpullendorf Europe Junior Tour 16&Under |
28/09 to 04/10 | BRASOV OPEN |
28/09 to 04/10 | XVIII TORNEIG JOAN MIR "In Memoriam" |
21/09 to 27/09 | "Kaunas Open" by Neodenta |
21/09 to 27/09 | SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-16 |
21/09 to 27/09 | TEJT 2 U12 " Slavia STU Cup U12 2020" |
21/09 to 27/09 | VILAS TENNIS ACADEMY TROPHY U14 |
16/09 to 20/09 | Sori Cup |
14/09 to 20/09 | 13.Luka Koper Junior Open-International Junior Tennis Championships Under 12 |
14/09 to 20/09 | 21. Euroregion Nisa Cup |
14/09 to 20/09 | Arkada Cup |
14/09 to 20/09 | Banja Luka Open 14&U |
14/09 to 20/09 | Bellevue Cup 2020 |
14/09 to 20/09 | Minsk Open |
14/09 to 20/09 | WILSON CUP 2020 |
09/09 to 13/09 | Sori Cup |
07/09 to 13/09 | Airok Viljandi Open U12 |
07/09 to 13/09 | BTA Cup |
07/09 to 13/09 | DOBOJ OPEN 2020 16&U |
07/09 to 13/09 | KRAVCHENKO CUP 2020 |
07/09 to 13/09 | Krško Open 2020 |
07/09 to 13/09 | Maistra Open 2020 |
07/09 to 13/09 | Memorijal Dr.Mladen Stojanovic |
07/09 to 13/09 | MOURATOGLOU CUP UNDER 12 |
07/09 to 13/09 | Neride Cup 2020 |
07/09 to 13/09 | Spartak Gaz Cup |
07/09 to 13/09 | TBA |
31/08 to 06/09 | Aegon Cup |
31/08 to 06/09 | Braga Open Under 12 - 2020 |
31/08 to 06/09 | Bulgaria Cup 10 |
31/08 to 06/09 | INKOPROM CUP 2020 |
31/08 to 06/09 | JUAN FUSTER ZARAGOZA |
31/08 to 06/09 | National Sport Park Open U12 |
31/08 to 06/09 | OPEN RER SUD Buzau |
31/08 to 06/09 | PROKUPLJE OPEN 2020 |
31/08 to 06/09 | Solnechnyy Cup |
31/08 to 06/09 | TEJT 3 U14" Banska Bystrica Cup U14 2020" |
31/08 to 06/09 | Telavi Cup 2020 |
25/08 to 30/08 | DAVID FERRER EUROPE JUNIOR TOUR U14 |
24/08 to 30/08 | Banja Luka Open |
24/08 to 30/08 | Bitola Open 2020 U 14 |
24/08 to 30/08 | Bohdan Tomaszewski Cup |
24/08 to 30/08 | Bulgaria Cup 9 |
24/08 to 30/08 | CROATIA CUP |
24/08 to 30/08 | Estonian Junior Open |
24/08 to 30/08 | HAI Cup |
24/08 to 30/08 | Jablonec cup 2020 |
24/08 to 30/08 | Krka Otočec |
24/08 to 30/08 | Leo Cup |
24/08 to 30/08 | Liepaja International |
24/08 to 30/08 | Marianske Lazne 16&U |
24/08 to 30/08 | Müller Junior Cup Ulm |
24/08 to 30/08 | Portimão 2020 International Tournament U14 |
24/08 to 30/08 | SLOBODA OPEN 2020 |
24/08 to 30/08 | SZCZAWNO ZDRÓJ CUP 2020 U12 |
24/08 to 30/08 | TENNIS POINT OPEN 2020 |
24/08 to 30/08 | Ulcinj Trophy 2020 |
19/08 to 23/08 | ETC Cup |
18/08 to 23/08 | ARIDEA CUP |
18/08 to 22/08 | OPEN RCT Barcelona 1899-Sarajevo 2020 |
17/08 to 23/08 | AIZENSTADT MEMORIAL 2020 |
17/08 to 23/08 | Demy Schandeler Luxembourg Junior Open |
17/08 to 23/08 | EMINENT OPEN U12 |
17/08 to 23/08 | Gyumri Open 2020 |
17/08 to 23/08 | HAI Cup |
17/08 to 23/08 | KRAKOW CUP 2020 |
17/08 to 23/08 | Mamaia IDU Juniors Championship |
17/08 to 23/08 | NOVI BEOGRAD OPEN 2020 |
17/08 to 23/08 | Regensburg Junior Open 2020 |
17/08 to 23/08 | Sadi Gulcelik Cup |
17/08 to 23/08 | San Marino Junior Cup |
17/08 to 23/08 | TK Sparta Cup |
17/08 to 23/08 | Uccle Trophy |
17/08 to 23/08 | UH Cup |
17/08 to 23/08 | Vilamoura International Under 14 |
17/08 to 22/08 | SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-14 |
11/08 to 16/08 | LODZ CUP 2020 |
11/08 to 16/08 | ZENICA OPEN 2020 |
10/08 to 16/08 | Argayon Cup |
10/08 to 16/08 | Artur Shilajyan Memorial Cup |
10/08 to 16/08 | Bludenz European Junior Open 2020 |
10/08 to 16/08 | Bright Tennis Trophy |
10/08 to 16/08 | Cevansir Cup |
10/08 to 16/08 | Chornomorsk Cup |
10/08 to 16/08 | Djakovo Open |
10/08 to 16/08 | EMINENT PODGORICA CUP |
10/08 to 16/08 | International Championships of Baden |
10/08 to 16/08 | Jugend Cup Renningen/Rutesheim |
10/08 to 16/08 | Kazan Cup 2020 |
10/08 to 16/08 | KOUFALIA CUP |
10/08 to 16/08 | MISIN MEMORIJAL |
10/08 to 16/08 | ÖTV 2020 Europe Junior Tour |
10/08 to 16/08 | Siauliai Tennis Academy Cup |
10/08 to 16/08 | TE Holte |
10/08 to 16/08 | Tennis Europe U12 |
10/08 to 16/08 | Top spin open |
03/08 to 09/08 | BATD Cup |
03/08 to 09/08 | Bavarian Junior Open |
03/08 to 09/08 | EMINENT OPEN 2020 |
03/08 to 09/08 | Hrach Israelyan Memorial Cup |
03/08 to 09/08 | Hrach Israelyan Memorial Cup 2020 |
03/08 to 09/08 | Koblenz Junior Open |
03/08 to 09/08 | Lechia Tennis Cup Gdansk 2020 |
03/08 to 09/08 | NEOTEL OPEN 2020 U 16 |
03/08 to 09/08 | Pirogovskiy Summer Cup 2020 |
03/08 to 09/08 | Pisek Cup 2020 |
03/08 to 09/08 | Riga Open-Inspired by tennis |
03/08 to 09/08 | Szczecin Open 2020 |
03/08 to 09/08 | TE Greve |
03/08 to 09/08 | UTC Haid Junior Open |
03/08 to 09/08 | VIII MEMORIJAL JOVANA KUKARASA |
03/08 to 09/08 | Vilnius Tennis Academy Cup |
03/08 to 09/08 | Young Champions Cup |
03/08 to 08/08 | CorpoSana U14 Tennis Open |
03/08 to 08/08 | SÁNCHEZ-CASAL KIDS CUP U12 |
03/08 to 07/08 | KILKIS CUP |
28/07 to 01/08 | Olimpijski Cup 2020 |
27/07 to 02/08 | Aleksandr Tsaturyan Memorial Cup 2020 |
27/07 to 02/08 | Balashiha Open |
27/07 to 02/08 | Bulgaria Cup 5 |
27/07 to 02/08 | EMINENT PODGORICA OPEN 2020 |
27/07 to 02/08 | INTERNACIONALES DE ANDALUCÍA SUB12 DE TENIS |
27/07 to 02/08 | Iris Cup |
27/07 to 02/08 | Müller Junior Cup Ulm |
27/07 to 02/08 | Sport2000 TE Tournament Junior Tour Krems |
27/07 to 02/08 | Tennispark Open 2020 U 16 |
27/07 to 01/08 | 43. Internationale Deutsche Tennismeisterschaften U 14 Kreis Dueren Tennis Junior Cup |
27/07 to 01/08 | LES PETITS PRINCES DU LAC D'ANNECY |
20/07 to 26/07 | Bohemia Cafex Cup |
20/07 to 26/07 | CIKOV MEMORIJAL |
20/07 to 26/07 | Crna Reka Open 2020 U 16 |
20/07 to 26/07 | Croatia Cup |
20/07 to 26/07 | MERIDIJANA OPEN 2020 |
20/07 to 26/07 | Nikšić open 2020 |
20/07 to 26/07 | Oradea Junior Trophy |
20/07 to 26/07 | proWIN Saarland Junior Open |
20/07 to 26/07 | Sparkasse Bambini Cup |
20/07 to 26/07 | TCW-Academy Junior International |
20/07 to 26/07 | Tennis Europe Tournament 14,16&U Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
20/07 to 25/07 | LA BALLE MIMOSA LOIRE-ATLANTIQUE |
13/07 to 19/07 | 14. AKB Swiss Junior Trophy |
13/07 to 19/07 | Arges Cup |
13/07 to 19/07 | Bulgaria Cup 8 |
13/07 to 19/07 | DunoAir Windmill Cup |
13/07 to 19/07 | Jufa 2020 Europe Junior Tour |
13/07 to 19/07 | Jug Open 2020 U 14 |
13/07 to 19/07 | Lida Drive Open |
13/07 to 19/07 | NIS OPEN 2020 |
13/07 to 19/07 | O Pohar mesta Rakovnik |
13/07 to 19/07 | TE MARINA SR OPEN |
13/07 to 19/07 | TEJT3U16"Empire Cup U16 2020" |
13/07 to 19/07 | Tennis Europe Tournament 14,16&U Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
13/07 to 19/07 | TORNEO U12 - FORLI' |
13/07 to 19/07 | XLII Campeonatos Internacionales de Tenis de España Cadete Trofeo "Apple Bowl" |
13/07 to 17/07 | Dublin Week 2 |
06/07 to 12/07 | Artur Shilajyan Memorial Cup 2020 |
06/07 to 12/07 | BRASOV OPEN |
06/07 to 12/07 | Bulgaria Cup 2 |
06/07 to 12/07 | Bulgaria Cup 7 |
06/07 to 12/07 | Jablonec Cup 2020 |
06/07 to 12/07 | Krka Otocec |
06/07 to 12/07 | Lida Drive Cup |
06/07 to 12/07 | Meppel Storks Cup 2020 |
06/07 to 12/07 | NATION CUP / LAMPO TROPHY |
06/07 to 12/07 | OPEN DU STADE Français |
06/07 to 12/07 | ÖTV 2020 Oberpullendorf Europe Junior Tour |
06/07 to 12/07 | proWIN Saarland Junior Open |
06/07 to 12/07 | TEJT 3 U16 "Pepas Cup U16 2020" |
06/07 to 12/07 | Tennis Europen U16 |
06/07 to 12/07 | TORNEO U14 - SASSUOLO |
06/07 to 12/07 | Vilnius Tennis Summer Academy Cup 2020 |
06/07 to 11/07 | Junior International Edinburgh |
06/07 to 10/07 | Dublin Week 1 |
29/06 to 05/07 | ADRIATIC CUP |
29/06 to 05/07 | Amstelpark Tennis Academy Trophy |
29/06 to 05/07 | Bärchen Cup |
29/06 to 05/07 | Blue Tigers Cup |
29/06 to 05/07 | Hitit Cup |
29/06 to 05/07 | Marianske Lazne 16&U |
29/06 to 05/07 | OPEN RER SUD Buzau |
29/06 to 05/07 | Reykjavik Open U14 / U16 |
29/06 to 05/07 | Vilnius Tennis Academy Cup |
24/06 to 28/06 | Pajulahti Tournament |
22/06 to 28/06 | Kristof Vliegen Youth Cup |
22/06 to 28/06 | Mamaia IDU Juniors Championship MOBEXPERT |
22/06 to 28/06 | MARIN SUJICA JUNIOR OPEN |
22/06 to 28/06 | MEMORIJAL GORAN TANOVIC 2020 |
22/06 to 28/06 | Nicosia Field Club T.E. U16 |
22/06 to 28/06 | O pohar mesta Rakovnika |
22/06 to 28/06 | Opel Cup |
22/06 to 28/06 | PONT DES GENERATIONS |
22/06 to 28/06 | PTOLEMAIDA JUNIORS |
22/06 to 28/06 | Tallinn Open |
22/06 to 28/06 | TE Kystmesterskaberne 2020 |
22/06 to 28/06 | Telavi Cup 2020 |
22/06 to 28/06 | TORNEO U12 - PORTO SAN GIORGIO |
22/06 to 28/06 | TORNEO U16 - MESTRE |
22/06 to 28/06 | Toyota Cup U16 2020 |
22/06 to 27/06 | AMJOY CUP Powered by David Lloyd and Babolat |
22/06 to 27/06 | Bellinzona TE U14 |
15/06 to 21/06 | Bohemia Cafex Cup |
15/06 to 21/06 | Crna Reka Open 2020 U 16 |
15/06 to 21/06 | Liepaja International Tournament |
15/06 to 21/06 | MONTENEGRO CUP 2020 |
15/06 to 21/06 | PATRAS JUNIOR 2020 |
15/06 to 21/06 | PORTIMÃO 2020 INTERNATIONAL TOURNAMENT u14 |
15/06 to 21/06 | PRIJEDOR OPEN-Memorijal Dr.Mladen Stojanovic |
15/06 to 21/06 | Rena&Dato Cup |
15/06 to 21/06 | TE Birkerød 2020 |
15/06 to 21/06 | Terme Ptuj Open |
15/06 to 21/06 | TORNEO U16 - CREMA |
15/06 to 21/06 | Ukrainian Junior Open |
15/06 to 20/06 | Junior Spirit Open |
15/06 to 20/06 | TORNEO U12 - TRIESTE |
09/06 to 13/06 | Junior International Halton |
08/06 to 14/06 | Chernitskaya Memorial |
08/06 to 14/06 | Leila Meskhi Tennis Academy Cup |
08/06 to 14/06 | Riga Open- Inspired by tennis |
08/06 to 14/06 | SLOBODA OPEN 2020 |
08/06 to 14/06 | TEJT 2 U12" Presov Cup U12 2020" |
08/06 to 14/06 | Tennispark Open 2020 U 16 |
08/06 to 14/06 | TORNEO U16 - MILANO |
08/06 to 14/06 | VILAMOURA INTERNATIONAL UNDER 14 |
02/06 to 06/06 | ZABRZE CUP 2020 |
01/06 to 07/06 | 15th Euroregion Nisa Cup |
01/06 to 07/06 | BITOLA Open 2020 U 14 |
01/06 to 07/06 | CIRCOLO TENNIS PALERMO |
01/06 to 07/06 | HAI Cup |
01/06 to 07/06 | Sori Cup |
01/06 to 07/06 | TENNIS POINT OPEN 2020 |
01/06 to 07/06 | Wilson Junior Tournament |
01/06 to 06/06 | Aegon Junior Cup |
01/06 to 06/06 | CIRCOLO TENNIS FOLIGNO |
01/06 to 06/06 | Sochi Park Tennis Cup |
26/05 to 31/05 | "Mostar Open 14&U 2020" |
26/05 to 31/05 | LODZ CUP 2020 |
25/05 to 31/05 | 21. Euroregion Nisa Cup |
25/05 to 31/05 | ASD Michelin Karhu Open U16 |
25/05 to 31/05 | ATC (Adana Tenis Cup) |
25/05 to 31/05 | Estonian Junior Open |
25/05 to 31/05 | Jug Open 2020 U 14 |
25/05 to 31/05 | Lida Drive Open |
25/05 to 31/05 | NASHI DITY |
25/05 to 31/05 | National Sport Park Open U16 |
25/05 to 31/05 | Pasaret Cup |
25/05 to 31/05 | TORNEO U14 - PESCARA |
25/05 to 31/05 | Ural Cup 2020 |
25/05 to 30/05 | Kaleva Open |
25/05 to 30/05 | Pazardzhik Cup 2020 |
19/05 to 24/05 | Estonian Junior Open |
18/05 to 24/05 | 13.Luka Koper Junior Open-International Junior Tennis Championships Under 12 |
18/05 to 24/05 | Alfa TI Cup |
18/05 to 24/05 | Dr Oetker Junior Trophy |
18/05 to 24/05 | Regata Junior Trophy |
18/05 to 24/05 | Tirana Open U16 |
18/05 to 24/05 | TORNEO U14 - CORREGGIO |
18/05 to 23/05 | PASSAGESPOIRS |
12/05 to 17/05 | Bergantov memorial |
12/05 to 17/05 | SZCZECIN OPEN 2020 |
12/05 to 17/05 | TEJT1U14"The 27th Piestany Cup U14 2020" |
12/05 to 17/05 | XVIII TORNEIG JOAN MIR "In Memoriam" |
11/05 to 17/05 | Airok Viljandi Open U12 |
11/05 to 17/05 | Biotehnos Junior Cup |
11/05 to 17/05 | Gold's Gym Cup |
11/05 to 17/05 | KINETIC CUP BY DUNLOP |
11/05 to 17/05 | Spartak Gaz Cup |
11/05 to 17/05 | VIII MEMORIJAL JOVANA KUKARASA |
11/05 to 16/05 | Carbo One Cup TE14 Aphrodite Hills 2020 |
05/05 to 10/05 | OPALENICA CUP 2020 |
04/05 to 10/05 | Airok Viljandi Open U16 |
04/05 to 10/05 | Cungu Open 2020 |
04/05 to 10/05 | Most Open 2020 |
04/05 to 10/05 | Pinsk Open |
04/05 to 10/05 | PROKUPLJE OPEN |
04/05 to 10/05 | Tennis Europe Tournament 14,16&U Devoted to the Memory of Haydar AliyevMark favourite |
04/05 to 10/05 | TORNEO U14 - PAVIA |
04/05 to 09/05 | Daimon Cup |
04/05 to 09/05 | Grawe Open 2020 |
04/05 to 09/05 | Hellenic Bank Masters Tennis Academy TEU14 |
04/05 to 09/05 | Izida Cup 2020 |
04/05 to 09/05 | SÁNCHEZ-CASAL YOUTH CUP U-16 |
04/05 to 09/05 | Svilengrad Cup 2020 |
28/04 to 03/05 | Hugo Ekker Tennis Academy Cup |
28/04 to 03/05 | ZENICA OPEN 2020 |
27/04 to 03/05 | CROATIA CUP |
27/04 to 03/05 | Gyor Open |
27/04 to 03/05 | Siauliai Tennis Academy Cup |
27/04 to 03/05 | Tennis Europe Tournament 14,16&U Devoted to the Memory of Haydar Aliyev |
27/04 to 03/05 | TORNEO INTERNACIONAL DE TENIS SUB16 XVIII MEMORIAL NACHO JUNCOSA |
27/04 to 03/05 | TORNEO U12 - MAGLIE |
27/04 to 03/05 | TORNEO U14 - BRINDISI |
27/04 to 03/05 | Wilson Cup |
27/04 to 02/05 | Avenue Cup 2020 |
27/04 to 02/05 | TE U16 Herodotou Tennis Academy G2 |
22/04 to 26/04 | Sori Cup |
21/04 to 26/04 | TEJT U14" Trnava Cup U14 2020" |
20/04 to 26/04 | Akko Junior Trophy in honor of David Ben shoshan & Ety Levy |
20/04 to 26/04 | Cancelled/Postponed - TOURNOI INTERNATIONAL DES JEUNES TOP 10/12 |
20/04 to 26/04 | Cukurova Cup |
20/04 to 26/04 | MLADOST GRILL OPEN |
20/04 to 26/04 | Neride Cup 2020 |
20/04 to 26/04 | Nottingham Junior International |
20/04 to 26/04 | ZLTC Brno |
20/04 to 25/04 | National Sport Park Open U14 |
20/04 to 25/04 | TE U 14 and TE U16 Northern-Vision |
14/04 to 19/04 | Guillermo VILAS CUP U12 |
13/04 to 19/04 | 23 April Cup |
13/04 to 19/04 | Allan Weisman Memorial |
13/04 to 19/04 | Equinócio 2020 |
13/04 to 19/04 | Kópavogur Open |
13/04 to 19/04 | PECIN MEMORIJAL |
13/04 to 19/04 | SALONA CUP |
13/04 to 19/04 | San Michel TE U 16 |
13/04 to 18/04 | Tirana Open U14 |
07/04 to 11/04 | VILAS Tennis Academy TROPHY U14 |
06/04 to 12/04 | Braga Open Under 12 - 2020 |
06/04 to 12/04 | Kópavogur Open |
06/04 to 12/04 | Portugal Tennis Tour U16 - Penina Hotel |
06/04 to 12/04 | YASON CUP 2020 |
06/04 to 12/04 | ZABA CUP |
06/04 to 11/04 | Tirana Open U12 |
06/04 to 11/04 | TSANEIO JUNIOR CUP TEU12 |
06/04 to 10/04 | Jurmala Open |
30/03 to 05/04 | ALAADDIN KARAGOZ CUP |
30/03 to 05/04 | KALOVELONIS SPRING TOUR |
30/03 to 05/04 | KVARNER JUNIOR OPEN 2020 |
30/03 to 05/04 | XXVII Taça Internacional Maia Jovem 2020 |
30/03 to 04/04 | Herodotou Tennis Academy U12 |
30/03 to 04/04 | ONE SGM Samovar Cup 2020 |
23/03 to 29/03 | 26º AZORES/ LAWN TENNIS CLUB TOURNAMENT 14 & UNDER 2017 |
23/03 to 29/03 | Belkanton Cup |
23/03 to 29/03 | IRAKLIO O.A.A. |
23/03 to 28/03 | Novokuznetsk Cup |
23/03 to 28/03 | Spring Cup 2020 |
16/03 to 22/03 | Minsk Star |
16/03 to 22/03 | NURCAN SERTKAYA CUP |
16/03 to 20/03 | Memorijal Slavoj Greblo |
2019 |
31/08 to 07/09 | ATA Junior Trophy Klosters |
08/07 to 14/07 | NATION CUP - LAMPO TROPHY |
2018 |
01/09 to 08/09 | ATA Junior Trophy Klosters |
01/08 to 03/08 | Zone A Boys 18 |
09/07 to 15/07 | NATION CUP - LAMPO TROPHY |
2017 |
05/08 to 12/08 | CorpoSana U14 Tennis Open Basel |
10/07 to 16/07 | NATION CUP - LAMPO TROPHY |
10/06 to 17/06 | ATA Junior Trophy Klosters |
2016 |
15/08 to 21/08 | SADI GULCELIK CUP |
08/08 to 14/08 | Cevansir Cup |
11/07 to 17/07 | NATION CUP - LAMPO TROPHY |
04/07 to 10/07 | Hitit Cup |
2015 |
13/07 to 19/07 | NATION CUP - LAMPO TROPHY |
2014 |
14/07 to 20/07 | NATION CUP - LAMPO TROPHY |
2013 |
15/07 to 21/07 | NATION CUP - LAMPO TROPHY |
2012 |
16/07 to 22/07 | NATION CUP - LAMPO TROPHY 2012 |
2011 |
11/07 to 17/07 | LAMPO TROPHY - NATION CUP |
2010 |
12/07 to 18/07 | Lampo Trophy - Nation Cup |
02/07 to 04/07 | Summer Cups Final Boys 14&Under |
02/07 to 04/07 | Summer Cups Final Girls 14&Under |
10/05 to 16/05 | Montenegro Open 2010 |
19/02 to 21/02 | Tennis Europe Winter Cups by HEAD, Finals B14 |
02/01 to 08/01 | BEOGRAD JUNIOR OPEN |